Miks on vaja SEO optimeerimist: Lihtsalt põhimõistetest.

Miks on vaja SEO optimeerimist: Lihtsalt põhimõistetest.

«teenust, mida ei saa katsuda»

Proovin lihtsas keeles selgitada, mis on SEO optimeerimine, et te mõistaksite eesmärki. Sõnad “otsingumootori seo optimeerimine” ei tähenda paljudele midagi, ja seda ei saa katsuda)))

Nähtamatu veebileht või miks on vaja SEO optimeerimist

Kujutage ette tohutut raamatukogu, kus iga raamat on eraldi veebileht internetis. Selles raamatukogus on üks eriline raamat. Selle jättis üks külastajatest, kuid keegi ei tea sellest. Raamatukoguhoidja – otsingumootor – ei ole samuti teadlik selle olemasolust. See raamat ei leita kunagi nende poolt, kes seda otsivad, sest see ei ole kataloogi lisatud. Võib-olla keegi juhuslikult komistab selle peale, kuid selleks on äärmiselt väike võimalus.

Sama lugu on veebilehega, mis on loodud, kuid ei ole otsingumootorite jaoks optimeeritud. See eksisteerib, kuid keegi ei tea sellest, sest see ei ole lisatud interneti “kataloogi”, mida loob SEO. SEO ehk otsingumootori optimeerimine on tegevuste kogum, mis aitavad teie veebilehte internetis nähtavaks teha, parandavad selle positsiooni otsingutulemustes ja meelitavad sinna külastajaid.

Indekseerimine lihtsas keeles

Indekseerimine on nagu arvestus Interneti hiigelsuures raamatukogus. Kujutage ette, et teie veebileht on raamat. Selleks, et seda leitaks, tuleb see mitte ainult riiulile asetada, vaid ka raamatukogu kataloogi registreerida.

Nii on ka veebilehtedega: et otsingumootorid neid “näeksid”, peab teie veebileht olema korrektselt vormistatud ja registreeritud. Veebilehe vormistamine otsingumootorite nõuetele vastavaks hõlmab mitmeid tehnilisi ja visuaalseid seadistusi. See on nagu raamatu kirjutamine, mis pole ainult lugejale huvitav, vaid vastab ka kõigile kirjastamise standarditele.

Kui kõik on seadistatud, siis otsingumootorid, nagu raamatukoguhoidja, “kirjutavad” teie veebilehe oma kataloogi. Nüüd, kui keegi otsib teavet, võib teie veebileht otsingus ilmuda. See ongi indekseerimine lihtsas ja arusaadavas keeles.

SEO optimeerimine

Miks on vaja SEO optimeerimist? Vaatame lähemalt: See on protsess, mille käigus teie veebileht seadistatakse nii, et seda oleks otsingumootorites kerge leida. Kui keegi otsib Google’is midagi, aitab just SEO teie veebilehel ilmuda otsingutulemuste esimeste seas.

Kuidas see töötab? SEO hõlmab teie veebilehe sisu ja märksõnade optimeerimist. See tähendab, et tekstid ja pealkirjad lehel peaksid täpselt kajastama seda, mida kasutaja otsib. Kuid see pole veel kõik. Oluline on ka tehniline külg – veebilehe laadimiskiirus, kasutusmugavus. Lisaks sellele lisandub linkide ehitamine. See tähendab, et teised veebilehed viitavad teie omale, suurendades selle autoriteeti.

Kokkuvõte: mis on SEO

Niisiis, SEO on kodulehe komplekstöö. See hõlmab endas mitte ainult SEO auditit ja tekste, vaid ka tehnilisi aspekte ning suhtlemist teiste ressurssidega. Kõik see koos aitab teie kodulehel saavutada kõrgeid positsioone Google’i otsingutulemustes, meelitades ligi rohkem külastajaid. See ongi SEO optimeerimine.